Gwidon WójcikGwidon Wójcik (ur. 1 czerwca 1962 w Tarnowie) – polski polityk, urzędnik państwowy, poseł na Sejm I i II kadencji, specjalista w zakresie PR.

Życiorys

Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, a następnie studia Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie oraz studia w zakresie public relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 1990 uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej w Tarnowie, został wybrany jej wiceprzewodniczącym. Sprawował mandat posła I i II kadencji z ramienia Unii Demokratycznej z okręgu Tarnów. Następnie do 2004 działał w Unii Wolności, później bezpartyjny.

W rządzie Jerzego Buzka pełnił stanowisko zastępcy szefa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki, następnie wiceministra transportu. Był jednym z twórców i w latach 2000–2002 pierwszym prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pracował w biznesie jako ekspert w dziedzinie marketingu. Zasiadał w radach nadzorczych Narodowych Funduszy Inwestycyjnych (m.in. jako przewodniczący RN NFI Hetman z ramienia austriackiego banku CAIB). Zatrudniony w TVP, zajmuje się oprawą i promocją.

Jest członkiem rady Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego, zajmującej się m.in. popieraniem rozwoju gospodarczego i kulturalnego Tarnowa oraz promocją kultury tarnowskiej, a także prezesem stowarzyszenia “Instytut Promocji Polski”.

Źródła

  • Strona sejmowa posła II kadencji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *