Leszek TrębskiLeszek Trębski (ur. 7 maja 1962 w Mokrej Lewej) – polski polityk, samorządowiec, od 2006 prezydent Skierniewic.

Życiorys

Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej oraz studia podyplomowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Do 1993 pracował jako kierownik Działu Handlowego Akademickiej Spółdzielni Pracy “Puchatek” w Łodzi. Następnie prowadził własną działalność gospodarczą. W 2006 został zarządcą komisarycznym w Zakładach Artykułów Technicznych “ARTECH” w Łodzi.

Należał do Unii Pracy, później został członkiem Prawa i Sprawiedliwości (z jego listy kandydował do Sejmu w 2001). W 2002 uzyskał mandat radnego skierniewickiej rady miasta.

W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany prezydentem tego miasta, pokonując w drugiej turze dotychczasowego prezydenta Ryszarda Bogusza. 6 lipca 2008 odbyło się referendum lokalne nad odwołaniem go z tego stanowiska, którego wyniki okazały się niewiążące z braku wymaganej frekwencji. W 2010 został wykluczony z PiS i nie otrzymał rekomendacji na kolejną kadencję.

W wyborach w 2010, ubiegając się o reelekcję na urząd prezydenta Skierniewic, w pierwszej turze uzyskał poparcie na poziomie 36,99%. Przeszedł do drugiej tury z kontrkandydatem Krzysztofem Jażdżykiem (który uzyskał 20,21% głosów), a następnie wygrał wybory z poparciem 54,7% głosów. W tym samym roku utworzył własny komitet wyborczy “FORUM”, który wprowadził 7 radnych miejskich (najwięcej spośród startujących ugrupowań).

Linki zewnętrzne

  • Leszek Trębski – strona prywatna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *