Nicholas AddleryNicholas Duane Addlery (ur. 7 grudnia 1981 w Kingston) – jamajski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Zawodnik klubu Puerto Rico Islanders.

Kariera klubowa

Addlery jako junior grał w klubach Cooresville Gardens oraz Real Mona. W 1999 roku został studentem amerykańskiej uczelni California University of Pennsylvania i kontynuował karierę w tamtejszej drużynie piłkarskiej California Vulcans. W 2003 roku odszedł do trynidadzkiego Starworld Strikers. W 2005 roku przeszedł do San Juan Jabloteh, z którym w tym samym roku zdobył Puchar Trynidadu i Tobago. W 2006 roku został graczem wietnamskiego Ðà Nẵng FC, gdzie spędził jeden sezon.

W 2007 roku Addlery podpisał kontrakt z amerykańskim DC United z MLS. W tych rozgrywkach zadebiutował 29 kwietnia 2007 roku w przegranym 0:1 pojedynku z Columbus Crew. 28 czerwca 2007 roku w wygranym 4:1 spotkaniu z Colorado Rapids strzelił pierwszego gola w MLS. W tym samym roku otrzymał z zespołem nagrodę MLS Supporters’ Shield.

W 2008 roku odszedł do kanadyjskiego Vancouver Whitecaps z USL First Division. W tym samym roku triumfował z nim w tych rozgrywkach. W 2009 roku Addlery przeniósł się do portorykańskiego Puerto Rico Islanders, także występującego w USL First Division. W 2009 roku przez kilka miesięcy przebywał na wypożyczeniu w salwadorskim Águila. Potem wrócił do Puerto Rico Islanders. Od 2010 roku startuje z nim w rozgrywkach USSF Division 2 Professional League.

Kariera reprezentacyjna

W reprezentacji Jamajki Addlery zadebiutował w 2009 roku. W tym samym roku został powołany do kadry na Złoty Puchar CONCACAF. Zagrał na nim w pojedynkach z Kostaryką (0:1) i Salwadorem (1:0). Tamten turniej Jamajka zakończyła na fazie grupowej.

Źródła

  • Statystyki na National Football Teams (ang.)
  • Statystyki na The Guardian (ang.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *