Tomasz TomczykiewiczTomasz Kazimierz Tomczykiewicz (ur. 2 marca 1961 w Pszczynie) – polski polityk, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji, samorządowiec, od 2010 przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Życiorys

Z wykształcenia inżynier budownictwa, ukończył studia na Politechnice Krakowskiej. W latach 1990–1998 był radnym rady miejskiej w Pszczynie oraz członkiem zarządu miasta. W 1997 bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W październiku 1998 został radnym sejmiku śląskiego, a w następnym miesiącu burmistrzem Pszczyny.

Działał w Unii Polityki Realnej, Stronnictwie Polityki Realnej, Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, a od 2001 w Platformie Obywatelskiej, w której pełni funkcję wiceprzewodniczącego partii oraz szefa struktur wojewódzkich.

Od 2001 sprawuje mandat poselski. Był posłem IV i V kadencji, a w wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci viagra online usa został posłem, otrzymując w okręgu bielskim 41 035 głosów. Został wiceprzewodniczącym komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy.

22 lipca 2010 został wybrany na przewodniczącego klubu parlamentarnego swojego ugrupowania.

Źródła

  • Strona sejmowa posła VI kadencji

Linki zewnętrzne

  • Tomasz Tomczykiewicz – strona prywatna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *